Proč nechceme ZMĚNY?! Možná se BOJÍME "CO POTOM" ...

Proč nechceme ZMĚNY?! Možná se BOJÍME

Velmi často od klientů slýchávám, že nechápou, proč čekali s vyřešením svého tématu, tak dlouho. Mnozí si představují, že když se rozhodnou vyřešit co je trápí, budou muset změnit celý jejich život.

Bojí se proto velkých změn, které mohou přijít a raději odkladají objednání se na terapii co nejdéle, až je to skoro k nevydržení, a teprve poté se rozhodnou s tím něco udělat.

Je to ale zbytečné, protože představy o rozejití se se svým partnerem, přestěhování se, výpovědi v práci a jiné velké změny se většinou nekonají. Změny, které příjdou, jsou především UVNITŘ nás. Je to změna ve vnímání situací. Po terapii, kdy jsme uvedli do rovnováhy to, co nás z ní vyvádělo, tak i situace, které přicházejí, dokonce i ty stejné, teď vnímáme klidněji, jasněji a svobodněji.

Svoboda je v tom, že se už nemusíme rozčílit, být smutní, zranění po prožití takové situace, ale být v rovnováze, která nabízí možnost se rozhodnout klidně, koneckonců se i rozčílit, ale již bez negativních emocí. V praxi to znamená, že celá situace je pro vás vyrovnaná, protože vy jste ve svém STŘEDU!

Je jasné, že i v samotném rozhodnutí nás blokují různé myšlenkové vzorce, které jsme si nasbírali v dětství a přes které není snadné se dostat. Vetšinou se jedná o:  "Nechci nic řešit", "Bojím se změny, protože nevím, co příjde potom", "Už jsem taková/ý", "S tím už se nedá nic dělat", ...

Ale znáte to: "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody."

A věřte, že těch důvodů proč ne, určitě v naší mysli podpořené našimi bloky a strachy najdeme miliony. Ale co se zptat sama/sám sebe, PROČ ANO?

 

Každý to máme nějak, každopádně NENÍ NA CO ČEKAT!

Ráda vás provedu ...

 

Krásný den a užívejme si života ne "až", ale TEĎ :)!

Sandra

www.purelifeflow.com